Ваш кошик пустий!

Збірка «Там, де вдома» — 112 віршів про любов та війну

Ось уже п'ять років тривають бойові дії на сході України. Поряд із нами живуть люди, які отримали травматичний досвід на цій війні, однак змогли сублімувати його в творчість. Видавництво «АССА» започаткувало соціально-поетичний мультимедійний проект «Там, де вдома», який об’єднав вісім сучасних молодих поетів та поеток: четверо чоловіків-воїнів, які виконували (або виконують зараз) бойові завдання в зоні АТО/ОСС, та четверо жінок, які в 2014-2018 роках волонтерили і допомагали армії, чекали з війни чоловіків, підтримували та дбали про тих, хто присвятив себе служінню іншим.

Наша мета — через самовираження в поезії воїнів, волонтерів, громадських активістів донести до суспільства важливість підтримки та реабілітації, зокрема творчої, людей, які пройшли війну. Проект має надихнути військових на вираження своїх емоцій у творчості, підвищити у суспільстві толерантність та взаєморозуміння, знизити рівень агресії.

«Там де вдома» — це поетична збірка зі 112 віршів про любов та війну та ютуб-канал, де вірші з книги читають автори та відомі в Україні особистості.

 

 

Поети, вірші яких увійшли до збірки:

Максим Кривцов, позивний «Далі» 

Народився у Рівному. Поезією захоплюється більше п’яти років. За освітою — інженер-технолог із виготовлення взуття. Після закінчення вишу восени 2014 року вступив до лав Добровольчого Українського Корпусу, через рік підписав контракт з новосформованою Бригадою Легкої Піхоти НГУ. Виконував бойові завдання в зоні АТО/ООС з початку 2015-го до весни 2018-го з періодичними ротаціями.

Марко Терен

Народилася в Харкові. Виросла в бібліотечному фонді, серед височенних стелажів із книгами, тому має з ними давню й теплу дружбу. Авторка трьох поетичних збірок. Почала волонтерити для армії у березні 2014-го, не полишає і дотепер. Останні кілька років значну увагу приділяє допомозі родинам загиблих та різним волонтерським просвітницьким проектам.

Влад Сорд, позивний «Змій» 

Народився на Вінниччині. За походженням на чверть норвежець — з дитинства носить довге волосся, як данину предкам-вікінгам. Автор двох поетичних збірок, фіналіст Міжнародної літературної премії ім. Олеся Ульяненка, співзасновник та художній редактор видавництва «Дім Химер». З перших днів війни чотири роки поспіль захищав Україну на східному кордоні, воював у Правому Секторі, «Азові», ОУНі та 93-й бригадіь «Холодний Яр» ЗСУ.  

Юлія Ілюха

Народилась на Харківщині. Авторка двох прозових книг та двох книг для дітей, лауреатка низки літературних конкурсів.  Найкращим своїм твором вважає сина Івана. Почала писати вірші після початку війни на Донбасі. З літа 2014 року збирала волонтерську допомогу для військових, у 2015-2017 роках разом із подругою комплектувала і передавала в зону АТО/ООС  тактичні аптечки для українських бійців.

Валерій Пузік, позивний «Фінчер» 

Народився на Хмельниччині. За освітою художник-дизайнер. Пише коротку прозу та сценарії для ігрового кіно, знімає короткометражне документальне кіно. Режисер кількох документалок військової тематики, автор двох прозових книг.  У січні 2015-го пішов добровольцем на фронт. У складі Добровольчого Українського Корпусу брав участь у бойових діях на Донбасі (Опитне, Авдіївка).

Юлія Баткіліна

Народилась у Харкові і любить сюди повертатись.  Авторка та співавторка п’яти художніх книжок, лауреат конкурсів, але найважливіше — пише, скільки себе пам’ятає.  У 2014-2015 та 2016-2017 роках чекала чоловіка з війни на Донбасі. Вважає це найстрашнішим досвідом у своєму житті, проте ніколи про нього не шкодувала, адже «хтось має підтримувати вогонь маяка, коли на морі штормить».

Олександр Лисак, позивний «Шеврон» 

Народився на Харківщині. Писати вірші почав у шкільні роки, автор трьох поетичних збірок. Закінчив Військовий інститут ВВ МВС України. Жив і працював у Донецьку, доки війна не ввірвалася до міста. Офіцер Національної гвардії України. З 2015  року виконує бойові завдання в зоні АТО/ООС.

Наталія Маринчак

Народилась у Харкові, виросла на філологічному факультеті, де викладають її батьки. Авторка  двох поетичних збірок , кількох літературно-культурних проектів, вистав та перфомансів. Модераторка різноманітних літературних подій. Працює редактором телевізійних програм. Популяризувала тему Майдану та АТО під час творчих вечорів, підтримувала та дбала про батька — духовного наставника харківського Євромайдана  о. Віктора Маринчака.

 

Передмову до книги написав письменник Сергій Жадан.
Наразі збірка готується до друку.
Проект реалізовано за підтримки Український культурний фонд.

 

 

 


Мы на Facebook