Ваш кошик пустий!

Літо – час для відпочинку чи продовження навчання?

 

Багато хто з учителів, та й батьки теж, вважають, що відпочинок влітку не йде на користь дітям, бо після канікул важко знову зібрати до купи всі думки і знання.

Насправді, сучасна шкільна програма настільки складна і насичена, що діти протягом навчального року відпочивати зовсім не встигають, і повноцінний відпочинок влітку — заледве не єдиний спосіб допомогти дитини розслабити мозок і тіло, виплеснути накопичені негативні емоції і знизити емоційну напругу в цілому.

Психологи радять не забирати у дітей на канікулах їхній вільний час. При цьому краще спрямувати їхні заняття у сферу творчості — це буде сприяти гармонічному розвитку в цілому. Не забувайте і про фізичні навантаження: плавання, катання на велосипеді, походи, байдарки. Адже енергію, необхідну для навчання, малюки отримують саме завдяки фізичній активності.

Літо також можна присвятити різним цікавим відкриттям. Наприклад, спробувати себе в новому виді спорту, знайти нове хобі, вивчити генеалогічне древо. Зараз дуже популярні тематичні табори, майстер-класи, екскурсії, що також сприяють розвитку дитини і пізнанню навколишнього світу. Літній табір, який відповідає інтересам дитини, особливо підійде підліткам, враховуючи їх емоційний період розвитку.

Якщо ж дитина «відстає» у школі, додаткові заняття влітку все ж такі будуть корисні. Але тут важливо не перестаратися. Не варто навантажувати дитинну навчанням, краще спробуйте розібратися, чому вона не встигає опановувати шкільну програму. Насправді, причин для цього може бути багато. Це і дефіцит уваги, і негативна ситуація в школі, поганий контакт із однолітками. У цьому випадку влітку варто проконсультуватися із психологом, а за необхідності зі психоневрологом, щоб зрозуміти проблему і знайти шляхи її вирішення.

Важливо, щоб дитина не сприймала навчання влітку як покарання! Хай вона буде впевнена, що ви на її боці і щиро хочете їй допомогти!

 

Деякі рекомендації БАТЬКАМ 

  •  Канікули – це все ж таки законний відпочинок для дитини, тому будьте поблажливі й не змушуйте її робити те, що, на вашу думку, корисно, а для дитини — зовсім не цікаво.
  • Комп’ютер, планшет, телефон та інші прилади краще прибрати з вільного доступу. Це лише допоможе розвитку та активації дитячої фантазії!
  • Грайте і проводьте час разом із дитиною – спільні ігри, прогулянки, походи.
  • У школяра повинен бути час, коли він і справді нічого не буде робити. Ставтеся до цього спокійно. Навіть якщо дитина вже цілу годину просто гуляє на природі, вивчає траву і комах, це дуже корисно для неї!
  • Враховуйте інтереси вашої дитини. Наприклад, не треба відправляти її в тематичний табір, який їй зовсім не цікавий. Сподіватися на те, що дитина «звикне», не варто. Їй там буде не комфортно, вона буде почуватися «чужою», і врешті може постраждати її самооцінка.
  • Якщо не можете зрозуміти і розібратися в певних труднощах, проконсультуйтеся із психологом. Разом ви з’ясуєте, чому дитина відстає від шкільної програми.

З повагою Косогова Альона (дитячий, сімейний психолог,

керівник Студії Психологічних Консультацій)

we-family.org

 

 


Мы на Facebook