Ваш кошик пустий!

Що ви зробили для того, щоб ваша дитина полюбила читати?

 

Про те, що сучасні діти не читають, говориться дуже багато… І дуже мало щось робиться, щоб змінити ситуацію. Шановні батьки, не чекайте милості від природи і неможливого від вчителів. Почніть із себе. Ваша дитина полюбить читати, якщо ви зможете…

…зацікавити

Не треба галасувати і хвататися за голову, якщо дитина не виявляє цікавості до зачитаного багатьма поколіннями вашої родини Жюля Верна. Це для вас Верн — класика, а для підростаючого покоління — просто запилюжена книжка з нецікавими ілюстраціями. Не пошкодуйте і виділіть із сімейного бюджету кошти на нову, сучасну книгу з яскравим оформленням. Це може бути і ваш улюблений Жюль Верн, але ж у цікавій обкладинці він —  як цукерка в обгортці, яку неодмінно захочеться відкрити.

А ще частіше відвідуйте сім’єю книжкові ярмарки, презентації чи хоча б найближчу книгарню, де знайдеться багато цікавинок. Щось неодмінно приверне увагу і вашого маленького читача.

…простимулювати

Хто б що не казав, а у процесі виховання більш дієвим на практиці виявляється принцип пряника. Погрози і намагання «переламати» характер (упертість, лінь тощо) найчастіше викликають спротив і категоричне небажання підкорятися. Краще зробити так, щоб кожна прочитана книжка стала для дитини святом. Пообіцяйте похід у парк розваг, улюблені солодощі або нову іграшку. Процес читання повинен асоціюватися з чимось позитивним, і аж ніяк не з погрозами батьків застосувати батіг.

…дати волю уяві

Читати — це не значить сидіти влітку в спекотній квартирі за столом і методично перегортати сторінки. Корисне заняття для мозку без проблем поєднується з корисними заняттями для тіла: читати можна і на свіжому повітрі на дачі, на березі річки, моря чи у бабусі в селі. Підберіть такі книги для літа, герої яких допоможуть вам вигадати цікаву гру на природі. Шукайте скарби разом з піратами, відправляйтесь на човні у подорож разом з відомими мореплавцями, підкорюйте вершини… Коротше кажучи, фантазуйте і вмикайте уяву!

…переформатуватися

Поки ми активно боремося із захопленням наших дітей гаджетами, діти не менш активно ці самі гаджети опановують і застосовують у своєму житті. Не можливо заборонити користуватися новими технологіями, можна тільки отфільтрувати кількість і якість їх впливу. Наразі створені сучасні електронні книги, які не шкодять зору. Якщо ваша дитина любить читати на екрані, спробуйте запропонувати їй саме такий варіант. Якщо книга, яку треба прочитати для шкільної програми, ну ніяк не йде і видається нудною, покажіть дитині екранізацію цього твору чи його постановку в театрі. Можна навіть спробувати варіант аудіокниги — на слух складна інформація сприймається легше.

 Бондаренко Світлана, редактор і мама малюка, який вчиться читати))

 


Мы на Facebook