Ваш кошик пустий!

Психологічна адаптація до школи

Навчання в школі - новий і важливий етап у житті кожної дитини. Ця подія хвилююча як для маленького учня, так і для його батьків. Крім загальної підготовки до школи, необхідно також враховувати соціальний і психологічний аспекти. Багато батьків приділяють солідну кількість часу, щоб навчити дитину читати, рахувати й писати. Безумовно, ці навички серйозно полегшать життя у першому класі і стануть першим кроком у такому важливому процесі, як адаптація до школи.

 

Психологічному комфорту приділяється менше уваги, однак саме він багато в чому формує ставлення до навчального процесу і високі показники у навчанні. Щоб полегшити дитині процес звикання до школи, варто заздалегідь підійти до вибору навчального закладу і познайомитися з вчителем та дітьми.

 

Вибирати освітню установу має сенс за рік до планованої події, в цьому випадку адаптація дитини до школи пройде найбільш м'яко і менш травматично. Як правило, кожна школа в жовтні або в листопаді місяці відкриває курси для майбутніх першокласників. Там їх ознайомлюють із базовими шкільними премудростями. У більшості випадків такі курси ведуть вчителі, які планують наступного року набирати першачків. Знайомство дітей і викладача в більш комфортних умовах підготовчих курсів - важлива частина адаптації першокласників. Оскільки заняття проводяться один або два рази на тиждень, дитина поступово занурюється в шкільну атмосферу, звикає до нового укладу життя. Знайомство з класом, де доведеться навчатися, з коридорами та іншими важливими приміщеннями школи - також є важливою складовою психологічного комфорту. Завдяки цьому дитина не заблукає і не загубиться у нової для себе будівлі.

 

Психологічна адаптація до школи також включає в себе знайомство з майбутніми однокласниками, адже більшість дітей, які відвідують підготовчі курси, будуть навчатися в одному класі з дитиною. Невимушена та ігрова атмосфера занять дозволяє завести друзів і познайомитися з більшістю діточок ближче.

 

Всі ці фактори роблять процес адаптації більш легким і непомітним, виключають таке явище, як погана поведінка в школі, попереджають нервові зриви. Адже прийти 1 вересня в незнайоме приміщення, до чужої тітки і безлічі незнайомих дітей набагато складніше для будь-якого малюка. Зовсім інша ситуація, коли дитині належить зустрітися з друзями після літа і разом відправитися в країну знань. Все це дозволяє знизити психоемоційний дискомфорт і зосередиться на навчанні, а не на адаптації до зовнішніх незнайомих факторів.

 


Мы на Facebook