Ваш кошик пустий!

Як організувати патріотичне виховання дітей?

Знайомство юного громадянина з національним надбанням своєї країни починається ще в дитячому садку. Культурні особливості, самобутня національна спадщина, українська символіка - все це розширює кругозір дитини і сприяє формуванню гармонійної особистості.

 

Безумовно, подача інформації та її обсяги повинні відповідати віку дитини і найбільш повно забезпечувати його потреби. Гра, спільна творчість, тематична література будуть як ніколи до речі. Якщо ви вирішили познайомити дитину з українською символікою, скористайтеся допомогою тематичних розмальовок і наліпок. Подібні посібники - це не тільки інформація про українську культуру, а й можливість потренувати дрібну моторику, посидючість та акуратність.

 

Аплікації та саморобки - ще один творчий напрям, який створює сприятливий грунт для вивчення художнього колориту України. Самобутні орнаменти та візерунки, якими здавна прикрашали посуд і предмети побуту, будуть корисні для створення власних декоративно-прикладних шедеврів. Знайомство з художньою спадщиною, унікальною природою країни стане основою для творчості дитини. Флористичні символи України: калина, маки, волошки, стигле колосся пшениці завжди знаходили своє відображення в національних мотивах.

 

Відчути красу і мелодійність української мови дитина зможе, слухаючи український народний фольклор, казки, пісні, жартівливі і ритуальні примовки. Казка на ніч є доброю і улюбленої традицією. Вибираючи книгу для читання, не забувайте про можливість залучити дитину до національних коренів. Українські пісні - прекрасний приклад народного мистецтва, знайомство з ними допоможе сформувати музичний смак.

 

Національні свята - ще один привід познайомити дитину з культурними та національними традиціями. День Незалежності України, День Конституції, день Святого Миколая, свято Різдва, Великдень, розповівши про кожне свято історію його виникнення, прийнятих звичаях, ви допоможете дитині відчути себе маленьким громадянином своєї країни.

 

І, звичайно ж, подорожі по Україні стануть найбільш наочним способом патріотичного виховання. Відвідування краєзнавчих музеїв, знайомство з історичними пам'ятками та місцевим колоритом таких різних областей України - це потужний заряд позитивних емоцій і яскравих вражень, який наповнить серце юного українця гордість за свою країну.

 

 


Мы на Facebook