Ваш кошик пустий!

Математика в початковій школі: особливості вивчення

У початковій школі закладається фундамент цього значимого в усіх відношеннях предмета, саме тому так важливо допомагати юному учневі і плекати зацікавленість у навчанні. Більшості малечі математичні премудрості даються простіше, ніж навчання читання та письма, багато дітлахів із задоволенням рахують, вирішують логічні задачки і ребуси, подібні прагнення потрібно всіляко заохочувати і розвивати. На сьогоднішній день видавництва пропонують масу методичних посібників, які допомагають цікаво і з користю організувати дозвілля дитини.

 

Гарною підмогою у вивченні математики в 1 класі і молодшій школі стануть настільні ігри. В ігровій формі вони чудово тренують усний рахунок, логічне мислення, увагу, пам'ять. Не варто забувати, що для дітей даної вікової групи найбільш оптимальним навчанням є ігровий процес.

На жаль, дуже часто невдачі на уроках переносяться на ставлення до предмета в цілому. Давайте розберемося, чому в процесі навчання виникають проблеми з математикою.

 

Слід зазначити, що в математиці найбільш виражений принцип від «простого до складного», вивчення нового матеріалу завжди базується на вже засвоєних поняттях. Так, математика в 1 класі вчить складати і віднімати, але перед цим важно вчити порівняння величин і склад числа, неможливо засвоїти таблицю множення, не розуміючи принципів складання. У математиці більшість тем взаємопов'язано і спираються одна на одну, на відміну від вивчення мов або природознавства. Можна не знати відмінювання іменників і при цьому правильно писати слова з орфограмами.

 

Труднощі в математиці, найчастіше виникають через невивчених чи незрозумілих попередніх тем, саме вони гальмують подальше навчання. Прохворів, не зрозумів, прослухав новий матеріал в класі - утворилася біла пляма, яка не дозволяє дитині рухатися далі. Завдання батьків в цій ситуації контролювати успішність засвоєння предмета і при необхідності проводити додаткові заняття з математики. Часто буває, що вже кілька тем були упущені, і щоб відновити процес навчання, необхідно вивчити і закріпити матеріал по всіх пропущеним урокам. Саме тому, чим раніше звернути увагу на «нелюбов» дитини до математики і докласти зусиль з подолання виниклих труднощів, тим простіше буде повернути інтерес до предмета і налагодити нормальне навчання.

 


Мы на Facebook